Jo Nesbø we Wrocławiu. Tłumy fanów na spotkaniu z norweskim pisarzem!

Za nami spotkanie z Jo Nesbø w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, które prowadzili Ireneusz Grin (pisarz, kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialny za priorytet literatura i czytelnictwo) i Mariusz Bonaszewski (aktor, lektor książek Jo Nesbø w wersji audio), a tłumaczyła Ewa Kanigowska-Gedroyć. Autor przyjechał do Wrocławia na zaproszenie Wydawnictwa Dolnośląskiego, Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Na spotkanie w Teatrze Capitol przybyły tłumy fanów, wielu z nich przyjechało spoza Wrocławia, by na żywo zobaczyć ulubionego pisarza. Nesbø opowiedział o swoich inspiracjach, warsztacie pisarskim, a także ekranizacji „Pierwszego śniegu” z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziła ogłoszona przez autora informacja, że już w przyszłym roku pojawi się nowa powieść z Harrym Hole, niepokornym śledczym z Oslo.
Pretekstem do przyjęcia zaproszenia przez Jo Nesbø był Projekt SZEKSPIR, w ramach którego uznani pisarze opowiadają na nowo dzieła Szekspira, by uczcić 400. rocznicę jego śmierci. Do tej niezwykłej inicjatywy dołączyli już m.in. Margaret Atwood, Gillian Flynn, Jeanette Winterson czy Howard Jacobson. Jo Nesbø stworzy powieść inspirowaną „Makbetem”.

Zobaczcie krótką fotorelację ze spotkania i wywiad, który z Jo Nesbø przeprowadził dla Dzień Dobry TVN Marcin Meller.

Link do wywiadu: dziendobry.tvn.pl